Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024
spot_imgspot_img

Σίφουνας η Θύελλα Μοσχάτου 7-0 τα Αστέρια Δραπετσώνας (εικόνες)

Με Νταηλίκι 7-0 η Θύελλα Μοσχάτου σκόρπισε στη Δραπετσώνα τα Αστέρια 7-0!

Με πρωταγωνιστή τον Νταή που πέτυχε 4 γκολ η Θύελλα Μοσχάτου έκανε τα Αστέρια να δουν… αστεράκια

H Θύελλα ήταν «όνομα και πράγμα» και σάρωσε μέσα στη Δραπετσώνα με 7-0 τα Αστέρια που είδαν …αστεράκια.

Νταηλίδικη νίκη για τους Μοσχατιώτες με πρωταγωνιστή τον… Νταή που σημείωσε 4 τέρματα!

Μέσα σε οκτώ λεπτά από το 11’ έως το 19’ οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν τρία γκολ και ουσιαστικά η… παράσταση έλαβε τέλος.

Ο Νταής στο 11’ και στο 15’ και ο Παππάς Γ. στο 19’ έκαναν το 0-3 για να κλείσει το ημίχρονο με ένα ακόμα γκολ του Νταή στο 44’.

Ο ίδιος παίκτης στο 58’ πέτυχε το πέμπτο τέρμα της ομάδας του και το τέταρτο προσωπικό, για να σημειώσει δυο ακόμα τέρματα η Θύελλα με Παππά Γ. στο 69’ και Φραγκίσκο στο 88’.

Οι Δραπετσωνίτες απογοήτευσαν. Από αυτή τη συντριβή, το μόνο που έχουν να παρουσιάσουν είναι δυο μακρινά σουτ του Μουρτζούκου στο 38’ και του Φραγκίσκου στο 76’ που βρήκαν το οριζόντιο δοκάρι.

Αλάνθαστη η διαιτησία του Κουβέλη.

ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠ: Βορρίσης, Πετεινός, Γεωργαλάς (72’Αλίκα) Χιώτης, Ρωμανάς, Λαγάνης, Σέφερος(72’ Μπούτας) , Αναγνώστη( 59’ Λιάγκος), Κιούρτ, Μουρτζούκος, Γεράρδης (59’ Λύγκος)

ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧ.: Γερογιάννης, Μπάλλιος, Σκοπελίτης (60’ Νίκας), Βερεσόγλου (67’ Κούτρης), Χουλιάρας, Κωστής, Νταής (71’ Ευαγγέλου), Εφέντη, Παππάς Ν., Νικολόπουλος (61’ Φραγκίσκος)